Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Oblicza miłości. Przeszłość – Teraźniejszość – Perspektywy. Wczesna tura rejestracji trwa do 16.01.2020 r.

Miłość i jej rozmaite przejawy obecne są w kulturze i życiu społecznym od zawsze. Niejednokrotnie była inspiracją dla twórców. Poeci, prozaicy, muzycy, rzeźbiarze, filozofowie, ale także naukowcy wielu dziedzin do dziś starają się uchwycić istotę miłości.

Ogromna rola miłości w dziejach świata skłania do naukowej refleksji nad nią. Podczas naszej Konferencji chcielibyśmy podjąć próbę zdefiniowania miłości, określenia jej podstawowych cech i przejawów. Warto zastanawiać się nad tym, czym tak naprawdę jest miłość. Czy ma ona charakter aktów emocjonalnych, poznawczych, czy jest odruchem przyswajanym w procesie socjalizacji, a może jest jedynie przyrodniczym skutkiem pracy neuronów w naszych mózgach? Powyższe kwestie zbadać będzie można dzięki prześledzeniu przejawów miłości w kulturze na przestrzeni wieków w interdyscyplinarnym gronie.

Do udziału w naszej Konferencji zapraszamy wszystkich pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów, którzy chcieliby zaprezentować prace traktujące o miłości. Do udziału zachęcamy przedstawicieli nauk:
• humanistycznych,
• społecznych,
• medycznych (m.in. neuronauki, psychiatria, seksuologia).

Wczesna tura rejestracji trwa do 16 stycznia 2020 r.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: http://www.konferencja-obliczamilosci.pl/ (zakładka: REJESTRACJA).

Serdecznie zapraszamy!

Ewelina Chodźko
Komitet Organizacyjny Konferencji
kontakt@konferencja-obliczamilosci.pl 

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020